Запознајте се одблизу со овие праисториски суштества!

Додади коментар

Запознајте се одблизу со овие праисториски суштества!

Запознајте се одблизу со овие праисториски суштества!

780,00 ден.
624,00 ден.
Шифра на производ: 7500669

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Иако можеби изгледа неверојатно, диносаурусите чекореле по планетата Земја цели 150 милиони години. За разлика од нив, човекот постои само 3 или 4 милиони години. Па, како може да ги заборавиме? Откријте ги првите диносауруси кои живееле во периодот тријас, како херерасаурусот или еорапторот; потоа тревопасните диносауруси со неверојатно долги вратови од периодот јура, како диплодокусот;​​и големите предатори од периодот креда, како тираносаурус рексот.

Останати производи од оваа група

Во кошничка

500,00 ден.
400,00 ден.
Во кошничка

500,00 ден.
Во кошничка

490,00 ден.
392,00 ден.
Во кошничка

495,00 ден.
Во кошничка

210,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места