Додади коментар

Збирка задачи по физика за 9 одделение

Збирка задачи по физика за 9 одделение

200,00 ден.
Шифра на производ: 511941
ISBN: 9789989011283

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Оваа збирка изобилува со задачи, експерименти и активности по предметот Физика за 9 одд. и е корисна алатка за продлабочување на знаењата по физика.

Автор

Мимоза Ристова; Оливер Зајков;

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Јазик

Македонски

Година на издавање

2017

Број на страници

152

Димензии

29,80x21,00x0,80

Тежина гр.

424,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

280,00 ден.
Во кошничка

20,00 ден.
Во кошничка

1200,00 ден.
1080,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
80,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
80,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места