Збирка задачи по Физика за 8 одд. - Кембриџ

Додади коментар

Збирка задачи по Физика за 8 одд. - Кембриџ

Збирка задачи по Физика за 8 одд. - Кембриџ

200,00 ден.
Шифра на производ: 511841
ISBN: 9789989011597

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Оваа збирка изобилува со задачи, експерименти и активности по предметот Физика за 8 одд. и е корисна алатка за продлабочување на знаењата по физика.

Автор

Мимоза Ристова; Оливер Зајков;

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Јазик

Македонски

Година на издавање

2017

Број на страници

120

Димензии

29,50x21,00x0,50

Тежина гр.

337,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

160,00 ден.
80,00 ден.
Во кошничка

360,00 ден.
252,00 ден.
Во кошничка

30,00 ден.
Во кошничка

385,00 ден.
Во кошничка

199,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места