БОРКО БРЗОЗБОРКО

Додади коментар

БОРКО БРЗОЗБОРКО

БОРКО БРЗОЗБОРКО

150,00 ден.
Шифра на производ: 7600882

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Збирката раскази за деца „БОРКО БРЗОЗБОРКО“ се доживува како мал исечок од големото платно на животот на децата и возрасните. Оваа книга ја брише границата меѓу литературата за деца и возрасни бидејќи еднакво е читлива, интересна и прифатлива за сите возрасти. Опфаќа различни теми, ставајќи посебен акцент на социо-емоционалните односи во семејството, во училиштето, како и во поширокото општествено опкружување. Со многу умешност, ненаметлив хумор, со интерактивен пристап, од една страна, но и со висока литературна вредност, од друга страна, Ксенија Маказлиева Трајчева успева да ги раскаже секојдневните предизвици, желби и соништа на современото дете. Киро Донев

Останати производи од оваа група

Во кошничка

330,00 ден.
Во кошничка

400,00 ден.
Во кошничка

490,00 ден.
Во кошничка

220,00 ден.
Во кошничка

490,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места