Додади коментар

Граматика за 8 одделение

Граматика за 8 одделение

360,00 ден.
Шифра на производ: 511869

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Автор - Симон Саздов Серијата прирачници по граматика за основното образование има двојна цел. Првата цел е да се намали несразмерната застапеност на темите од наставното подрачје јазик, кои, по правило, се далеку помалку застапени во секој учебник по предметот Македонски јазик во основното образование во споредба со темите од наставното подрачје литература. Втората цел е квалитативно да се подигне рамништето на застапените теми, односно да им се овозможи на наставниците и на учениците пристап до повеќе и до посоодветни граматички информации. Мек повез 77 страници 210x297 мм

Останати производи од оваа група

Во кошничка

316,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
128,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
128,00 ден.
Во кошничка

50,00 ден.
Во кошничка

1000,00 ден.
850,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места