Додади коментар

Граматика за 7 одделение

Граматика за 7 одделение

280,00 ден.
Шифра на производ: 511769

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Серијата прирачници по граматика за основното образование има двојна цел. Првата цел е да се намали несразмерната застапеност на темите од наставното подрачје јазик, кои, по правило, се далеку помалку застапени во секој учебник по предметот Македонски јазик во основното образование во споредба со темите од наставното подрачје литература. Втората цел е квалитативно да се подигне рамништето на застапените теми, односно да им се овозможи на наставниците и на учениците пристап до повеќе и до посоодветни граматички информации. Мек повез 61 страница 210x297 мм

Останати производи од оваа група

Во кошничка

390,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
Во кошничка

1000,00 ден.
Во кошничка

50,00 ден.
Во кошничка

999,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места