Додади коментар

EASY ENGLISH 5 with games and activities

EASY ENGLISH 5 with games and activities

315,00 ден.
189,00 ден.
Шифра на производ: 7604422

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

EASY ENGLISH со игри и активноси е сет од 5 изданија кој што им нуди на учениците во основно училиште корисен и интересен начин на изучување на англиската граматика и вокабулар. Секое издание содржи аудио ЦД како и решение за сите активности и игри. EASY ENGLISH со игри и активности е одличен извор како во училницата, така и во домот. Мек повез 48 страници 21 х 29,7

Останати производи од оваа група

Во кошничка

1000,00 ден.
600,00 ден.
Во кошничка

1000,00 ден.
600,00 ден.
Во кошничка

550,00 ден.
Во кошничка

270,00 ден.
162,00 ден.
Во кошничка

1000,00 ден.
600,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места