Додади коментар

ENGLISH EXPLORER 1 – STUDENT’S BOOK

ENGLISH EXPLORER 1 – STUDENT’S BOOK

800,00 ден.
480,00 ден.
Шифра на производ: 7908616

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Ниво- A1 Изданието ENGLISH EXPLORER 1 STUDENT’S BOOK – претставува учебник на четири нови изданија за ученици, со вклучено аудио ЦД . Овие изданија комбинираат комуникациски пристап кон изучувањето на англискиот јазик со прекрасни фотографии, видеа и богата содржина од National Geographic. Со овие изданија учениците : - Истражуваат прекрасни места и различни култури , го носат реалниот свет, реалните приказни и места во училницата - Учат како правилно да го употребуваат англискиот јазик, и како правилно да комуницираат во вистинскиот свет, со тоа што развиваат јазични способности низ сите достапни дополнителни материјали кои што ги имаат овие изданија - Развиваат критичко размислување и техника на пишување Мек повез 127 станици 21 х 29,5

Останати производи од оваа група

Во кошничка

550,00 ден.
330,00 ден.
Во кошничка

315,00 ден.
189,00 ден.
Во кошничка

1000,00 ден.
600,00 ден.
Во кошничка

550,00 ден.
Во кошничка

550,00 ден.
330,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места