Додади коментар

ASPIRE PRE - INTERMEDIATE WORKBOOK

ASPIRE PRE - INTERMEDIATE WORKBOOK

550,00 ден.
330,00 ден.
Шифра на производ: 7564515

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Ниво – В2 Изданието ASPIRE – PRE-INTERMEDIATE WORKBOOK претставува работна тетратка за учење на англискиот јазик , која што е наменета за ученици кои што се помеѓу нивото A2 и сакаат да напредуваат до нивото B1 Работната тетратка содржи едно аудио ЦД. ASPIRE е возбудлив напреден курс, целосно исполнет со содржина од National Geographic, со вклучени слики и видеа. Со оваа програма учениците ќе го откријат светот низ фасцинантна содржина од National Geographic и ќе го научат јазикот кој што ќе им биде потребен за комуникација во училницата и во реалниот свет. Мек повез 88 страници 21 х 29,5

Останати производи од оваа група

Во кошничка

800,00 ден.
480,00 ден.
Во кошничка

315,00 ден.
189,00 ден.
Во кошничка

1000,00 ден.
600,00 ден.
Во кошничка

800,00 ден.
Во кошничка

1000,00 ден.
600,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места