Додади коментар

100+ први реченици

100+ први реченици

440,00 ден.
264,00 ден.
Шифра на производ: 7100359

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Двојазична сликовница англиско-македонска Научи англиски низ забава. Следејќи го секојдневниот живот на Роуз, Колин и нивната пријателка, верверицата Оревка, вашето дете ќе го збогати својот речник, а притоа, ќе научи без мака да ги составува своите први реченици на англиски јазик. Повеќе од 100 илустрирани реченици за почетно запознавање со англискиот јазик. Тврд формат 21 х 30 см 72 страници

Останати производи од оваа група

Во кошничка

140,00 ден.
84,00 ден.
Во кошничка

295,00 ден.
177,00 ден.
Во кошничка

180,00 ден.
108,00 ден.
Во кошничка

140,00 ден.
84,00 ден.
Во кошничка

190,00 ден.
114,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места