50 прашања за... ЧОВЕКОВОТО ТЕЛО

Додади коментар

50 прашања за... ЧОВЕКОВОТО ТЕЛО

50 прашања за... ЧОВЕКОВОТО ТЕЛО

250,00 ден.
225,00 ден.
Шифра на производ: 7500975

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Книга + подлога за игра со дигитална игра МЕМОРИЈА + лепенки Во оваа книга станува збор за сето она за кое си се прашувал за човековото тело. Ќе дознаеш сѐ за коските, за мускулите и многу, многу други нешта... Ова не е енциклопедија или некаква продлабочена анализа. Ова е нешто многу подобро. Ова е брз и забавен начин да учиш низ игра. Како се користи? Оваа книга може да ја користиш на два начина: • Првин прочитај ја книгата и откако ќе отркиеш сѐ за човековото тело, ќе бидеш подготвен да ја играш играта. • Почни веднаш со играта и користи ја книгата за да си ги провериш одговорите. Секое прашање на подлогата за игра упатува на страницата на која ќе го најдеш одговорот. (Еден играч може да ја игра улогата на судија и да ги проверува сите одговори во книгата.) Правилата ќе ги најдеш на страница 2. + Дигитално искуство – Скенирај го QR кодот со твојот паметен телефон. Со ова ќе имаш пристап до играта меморија! Мек повез 24 страници + подлога 21 х 29.5 см

Останати производи од оваа група

Во кошничка

295,00 ден.
177,00 ден.
Во кошничка

105,00 ден.
63,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.
225,00 ден.
Во кошничка

70,00 ден.
42,00 ден.
Во кошничка

149,00 ден.
104,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места