Гел за дезинфекција на раце - Colors

Додади коментар

Гел за дезинфекција на раце - Colors

Гел за дезинфекција на раце - Colors

90,00 ден.
72,00 ден.
Шифра на производ: 2А1111

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Medical гелот содржи оптимално приспособена концентрација на алкохол кој овозможува уништување на 99, 9 % (исклучок се некои спори на бактерии) од бактериите кои се среќаваат на рацете, а се најчести причинители на гастроинтестинални и на респираторни инфекции. Medical гелот може да се користи како додаток во одржувањето хигиена на рацете (антисептик на дланка) или како алтернатива за миење на рацете, во услови кога сапунот и водата се недостапни. Тубата содржи 75 мл гел за дезинфекција. Доволно е мало количество од гелот да нанесете на рацете, лесно да го размачкате и да го оставите да се исуши на воздух, дезинфекцијата започнува по 30 секунди од нанесувањето. Medical гелот е збогатен со емолиенси и пријатен мирис на Алое вера, па може да се користи повеќепати во текот на денот, при што кожата останува нежна, мека и освежена.

Останати производи од оваа група

Во кошничка

165,00 ден.
140,00 ден.
Во кошничка

50,00 ден.
42,00 ден.
Во кошничка

50,00 ден.
42,00 ден.
Во кошничка

50,00 ден.
42,00 ден.
Во кошничка

80,00 ден.
68,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места