Агата Мистери - Богатството од Бермудските Острови

Додади коментар

Агата Мистери - Богатството од Бермудските Острови

295,00 ден.
Шифра на производ: 7600764

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Агата Мистери Кандидатка за детектив со извонреден нос, патува по светот заедно со неснаодливиот и збркан братучед Лери, со верниот батлер и со мачорот Вотсон, решавајќи ги најзамрсените тајни. Богатството на Бермудските Острови Над Атлантскиопт Океан беснее силна бура. Еден масивен мајански календар од чисто злато и со непроценлива вредност исчезнува во едно од најзагадочните места на планетава, Бермудскиот Триаголник! Овој пат, братучедите Лери и Агата Мистери ќе треба да се соочат не само со еден алчен и опасен криминалец туку и со древните морски божества...

Останати производи од оваа група

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места