Додади коментар

Хипербог

Хипербог

200,00 ден.
120,00 ден.
Шифра на производ: 7600795

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Радован П. Цветковски, коментира: „...Тука е и оној миг од допирот на смртта со детството. Тука за поетот е животот, стравот, светлината. Наспроти радоста е мигновената илузија за стравот. Сѐ во еден висок стилски редослед, како да разговараме со поетот, доизнесувајќи ја глетката или сликата, живата слика за зборот судбина. Сето тоа се дооформува со значењето на илузијата, заблудата, автоканибализмот, скромноста и монолозите. Ѕвечи фигуративноста, зборот во монологот, обојувајќи го душевно да се слуша што трепери пламнат како да е жив. Ова е линија што го поставува ‘рбетот на стихот и на поетската книга. Паралелно со ваквата линија е и стилот како семе со своја бразда.“

Издавач

Просветно Дело

Останати производи од оваа група

Во кошничка

300,00 ден.
180,00 ден.
Во кошничка

100,00 ден.
60,00 ден.
Во кошничка

200,00 ден.
120,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.
150,00 ден.
Во кошничка

300,00 ден.
180,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места