Агата Мистери - Кражба крај Нијагарините водопади

Додади коментар

Агата Мистери - Кражба крај Нијагарините водопади

295,00 ден.
Шифра на производ: 7600760

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Кандидатка за детектив со извонреден нос, патува по светот заедно со неснаодливиот и збркан братучед Лери, со верниот батлер и со мачорот Вотсон, решавајќи ги најзамрсените тајни. Кражба крај Нијагарините Водопади Во еден хотел крај Нијагарините Водопади е извршена кражба: Рамуске, најбараниот крадец во Канада, го обил сефот на една позната опаерска певица и исчезнал со вистинско богатство од накит со непроценлива вредност. Само братучедите Мистери, гонејќи го и следејќи го низ густите шуми населени со мечки,ќе можат да го надитрат и да го фатат.

Издавач

Просветно Дело

Останати производи од оваа група

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места