Додади коментар

Агата Мистери - Мечот на шкотскиот крал

295,00 ден.
Шифра на производ: 7600759

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Кандидатка за детектив со извонреден нос, патува по светот заедно со неснаодливиот и збркан братучед Лери, со верниот батлер и со мачорот Вотсон, решавајќи ги најзамрсените тајни. Во замокот Дунотар се чува мечот на легендарниот крал на Шкотска, Роберт Брус, еден бесценет артефакт што за прв пат ќе и биде прикажан на јавноста. Но во текот на свеченото отварање на изложбата, таинствен сон ги совладува сите присутни, а кога тие ќе се разбудат, мечот веќе ќе го нема! И покрај древните легенди и пакосни духови, братучедите Мистери се решени да го решат случајот....

Издавач

Просветно Дело

Останати производи од оваа група

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места