Додади коментар

Предвесница

Предвесница

209,00 ден.
125,00 ден.
Шифра на производ: 9100371

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

На анонимниот конкурс за наградата „Григор Прличев 2009“, победи поетот Михаил Ренџов за поемата „Предвесница“. Поемата има 912 стихoви, колку што има и поемата „Сердарот“ на Прличев. Тематската определба на поемата според жирито кореспондира со архаичните митски слики од традицијата на епското создавање.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Останати производи од оваа група

Во кошничка

200,00 ден.
120,00 ден.
Во кошничка

300,00 ден.
180,00 ден.
Во кошничка

300,00 ден.
180,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.
150,00 ден.
Во кошничка

100,00 ден.
60,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места