ВАЛЕНТИНА И ДРУГАРИТЕ - НОВО УЧИЛИШТЕ, НОВИ ПРИЈАТЕЛИ

Додади коментар

ВАЛЕНТИНА И ДРУГАРИТЕ - НОВО УЧИЛИШТЕ, НОВИ ПРИЈАТЕЛИ

250,00 ден.
Шифра на производ: 9100637

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Валентина и другарите Ново училиште, нови пријатели Здраво, јас сум Валентина! Имам четиринаесет години и одам во средно училиште. Сакаш ли да те запознаам со моите нови пријатели! Уште неколку дена и ќе тргнам во средно училиште! Морам да ви признаам дека, за разлика од моите пријатели, јас не сум многу загрижена бидејќи сакам новости и бидејќи Отилија ќе биде во иста паралелка со мене. Но, којзнае дали новиот живот ќе ни дозволи да ги зачуваме пријателствата и навиките што ги имаме од секогаш

Издавач

Просветно Дело

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места