Додади коментар

ВОЛШЕБНИ ПРИКАЗНИ

190,00 ден.
Шифра на производ: 7500905

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Во оваа збирка сликовници се приказните за: Заспаната убавица, Аладин, Црвенкапа, Палче, Златокоса. И ова се приказни кои влегуваат во класичната збирка сликовници со кои расте секое дете. Интересни се и со краток текст, дополнет со убави и впечатливи илустрации. Токму ваквите карактеристики ги прават привлечни за децата а и брзо ги меморираат за подоцна сами да ги прераскажуваат!

Издавач

Просветно Дело

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места