Додади коментар

ПЕРФЕКЦИОНИСТИ

250,00 ден.
Шифра на производ: 7600797

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Сара Шепард Пет девојки планираат хипотетичко убиство на еден матурант што сите го мразат. Ова е книга што ја покажува ЖЕНСКАТА МОЌ кога жените решаваат да ги преземаат работите во свои раце, особено во моменти кога некој МАЖ СИ ИГРА СО НИВНИТЕ ЧУВСТВА, ГОРДОСТ И ДОСТОИНСТВО. Главни улоги во книгата се Паркер, Џули, Кејтлин, Ава и Мекензи, кои сите станале жртви на палавостите и мајтапењата на Нолан. Секоја од овие девојки има сосема различен карактер и комплетно поинаква приказна. Шепард е одличен трилер автор, кој знае како да си поигра со умовите и чувствата на читателот, и тоа е она што читателите на трилер-книги го обожаваме. Крајот на книгата остава прекрасно нешто во умот: НАДЕЖ.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Останати производи од оваа група

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места