Додади коментар

АВАНТУРА ВО ЏУНГЛАТА

140,00 ден.
Шифра на производ: 7500903

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Приказнава е хаос, но многу забавен хаос. Се започнува со едно патување. Миа и нејзиното кученце Пио патуваа со авион, но наеднаш останаа без гориво и мораа да се спуштат со падобрани во џунглата. Претпоставуваш што ќе се случи понатму во приказната? Не пропуштај да дознаеш! Отвори ја книгата и придружи им се во авантурата.

Издавач

Просветно Дело

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места