Додади коментар

ВОЛШЕБНАТА КАПА

150,00 ден.
Шифра на производ: 9100901

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Едицијата „од македонското народно творештво“ претставува избор на прозни фолклорни единици адаптирани соодветно на возрастана децата. Басните, волшебните и реализричните народни приказни како интегрален дел од народното творештво, се јазично и визуелно адаптирани за да бидат привлечни за читателите со убава и богата нарација, со свои пораки и наравоученија.

Издавач

Просветно Дело

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места