Грдото пајче - Х.К. Андерсен - II одделение

Додади коментар

Грдото пајче - Х.К. Андерсен - II одделение

Грдото пајче - Х.К. Андерсен - II одделение

180,00 ден.
Шифра на производ: 9100114

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Грдото пајче е позната сказна од данскиот баснописец Ханс Кристијан Андерсен, која важи за мошне оригинален вид на биографска сказна. Својот трнлив пат низ животот и творештвото најдобро го оцртал со помош на сказната „Грдото пајче”. Оваа сказна се смета и за сказна- манифест, па дури и за упатство за секој млад човек, без непотребно морализирање, дека секогаш патот на успехот е полн со непредвидливости, искушенија и неизвесност, но само работата е таа што ги решава сите дилеми на една животна и творечка егзистенција.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек повез

Останати производи од оваа група

Во кошничка

180,00 ден.
Во кошничка

210,00 ден.
Во кошничка

220,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.
Во кошничка

220,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места