Додади коментар

ОРКЕСТАРОТ НА МОИТЕ ПРИЈАТЕЛИ

560,00 ден.
Шифра на производ: 7500929

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Музичката сликовница ОРКЕСТАРОТ НА МОИТЕ ПРИЈАТЕЛИ е ново копродукциско издание на Просветно дело во која преку слика и звук се изучуваат сите музички инструменти. Таа не е оптеретена со многу текст, од причина што фокусот е даден на инструментите, нивниот звук и за каков тип музички инструмент станува збор. Форматот е голем со впечатливи илустрации, а на самиот крај од внатрешната страна на задната корица има таблет за притискање за да се добие звук од соодветниот инструмент!

Издавач

Просветно Дело

Останати производи од оваа група

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места