ДА СЕ ЉУБИ И ДА СЕ УМРЕ НА КАРИБИТЕ

Додади коментар

ДА СЕ ЉУБИ И ДА СЕ УМРЕ НА КАРИБИТЕ

ДА СЕ ЉУБИ И ДА СЕ УМРЕ НА КАРИБИТЕ

273,00 ден.
Шифра на производ: 7600757

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

„Да се љуби и да се умре на Карибите“ е втора книга од Бјелица во издание на „Просветно дело“, по објавувањето на нејзиниот роман „Сама“. Оваа збирка раскази не е само приказна за скриениот раj, тоа е книга во коjа потсвеста на авторката, нејзиното скриено jас, пишува за себе, за болеста, за стравот, за краjот на животот многу години пред тоа навистина да се случи.

Автор

Исидора Бјелица;

Издавач

Просветно Дело

Останати производи од оваа група

Во кошничка

400,00 ден.
200,00 ден.
Во кошничка

300,00 ден.
180,00 ден.
Во кошничка

290,00 ден.
174,00 ден.
Во кошничка

320,00 ден.
Во кошничка

420,00 ден.
252,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места