Додади коментар

Алиса во земјата на чудата

250,00 ден.
Шифра на производ: 7100279
ISBN: 978-9989-0-0796-5

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

„Дали знаеш дека во Земјата на чудата сретнав мачор кој полека исчезнувал..но зад себе на дрвото ја заборавил својата насмевка? А и една печурка која, ако каснеш од неа...добиваш џиновска големина!“ Чудесни сетови заробени во книга: волшебни авантури што можеш да ги доживееш само во светот на приказните!

Автор

Луис Карол;

Издавач

Просветно Дело

Повез

Тврд

Јазик

Македонски

Година на издавање

2010

Број на страници

16

Димензии

28,50x21,50x1,00

Тежина гр.

365,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места