Ул. Димитрие Чуповски 15
+389 (0) 2 3117 255

Додади коментар

Направи диносаурус

350,00 ден.
Шифра на производ: 7500859
ISBN: 978-84-677-5116-1

Kоличина

Во кошничка

Откриј го неверојатниот свет на диносаурусите и направи твоја сопствена макета на диносаурус. Извади ги претходно исечените делови кои се наоѓаат во втората половина од книгата, превиткувај ги и вклопувај ги како што е наведено во упатството. На крајот ќе имаш макета голема 57 см - и сето тоа без да користиш ножици и лепило. Таргет 12+ години

Издавач

Просветно Дело

Јазик

Македонски

Година на издавање

2017

Број на страници

48

Димензии

31,50x23,30x1,00

Тежина гр.

443,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група