101 податок што треба да го знаеш за животните

Додади коментар

101 податок што треба да го знаеш за животните

101 податок што треба да го знаеш за животните

160,00 ден.
96,00 ден.
Шифра на производ: 7500805

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Влези во вчудовидувачкиот свет на животните и запознај се подробно со фауната на сите живеалишта. Од африканската савана до поларната клима, дознај кои суштества ги населуваат различните области на планетава и како живеат. Запознај ги најкрволочните, најнеобичните, незабележливите... Сето она што секој љубител на животни треба да го знае, проследени со најдобри фотографии и занимливости.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Тврд

Јазик

Македонски

Година на издавање

2016

Број на страници

47

Димензии

22,50x17,00x5,00

Тежина гр.

179,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

160,00 ден.
96,00 ден.
Во кошничка

490,00 ден.
416,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
96,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
96,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
96,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места