101 податок што треба да го знаеш за диносаурусите

Додади коментар

101 податок што треба да го знаеш за диносаурусите

101 податок што треба да го знаеш за диносаурусите

160,00 ден.
96,00 ден.
Шифра на производ: 7500804

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Откриј го возбудливиот свет на диносаурусите, тие чудесни суштества што живееле на нашата планета пред милиони години. Дознај како изгледале, што јаделе и како се размножувале, со кои животни го споделувале животниот простор и како еволуирале сѐ до нивното таинствено исчезнување. Тука ќе ги најдеш сите потребни податоци за запознавање на овие впечатливи животни, проследени со прекрасни илустрации и безброј занимливости.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Тврд

Јазик

Македонски

Година на издавање

2016

Број на страници

47

Димензии

22,50x17,00x0,50

Тежина гр.

179,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

160,00 ден.
96,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
96,00 ден.
Во кошничка

490,00 ден.
441,00 ден.
Во кошничка

450,00 ден.
270,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
96,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места