Букварка - со букви за сложување

Додади коментар

Букварка - со букви за сложување

Букварка - со букви за сложување

190,00 ден.
Шифра на производ: 7100061
ISBN: 978-9989-0-0995-2

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Изданието „Букварка“ претставува неопходна алатка за успешно изучување на буквите од македонската азбука. Содржи: - Запознавање на графичката структура на буквите - Пишување на буквите - Забележување на различната положба на буквите во зборот - Решавање задачи насочени кон запознавање на буквите

Автор

Маја Кораксиќ;

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Јазик

Македонски

Број на страници

41

Димензии

29,50x21,00x0,50

Тежина гр.

202,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

250,00 ден.
Во кошничка

105,00 ден.
Во кошничка

195,00 ден.
Во кошничка

140,00 ден.
Во кошничка

295,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места