НАРАЧАЈ ОНЛАЈН БРЗО,
ЛЕСНО И БЕЗБЕДНО!

 

БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за нарачки над 700 ден.

ВАШАТА НАРАЧКА ДО ВРАТА!ПРАЗНИЧНА ПОНУДА

ПОПУСТИ до 40%    1.12-11.01.2020 г.

                                                                                                                  
Почитувани читатели,

Започнувајќи од 2.12 - 26.12.2020 г., за секој купен примерок од делата на Ана Бунтеска преку онлајн страната на Просветно дело www.prosvetnodelo.com.mk
имате можност да добиете посвета од авторката. При самата нарачка потребно е во забелешка да пишете за кого да гласи посветата.

Нарачките примени во текот на неделата, авторката ги потпишува преку викендот и ќе бидат доставени до следниот четврток.

Пр: Нарачките до 4.12.2020 г., авторката ги потпишува за викенд, а ќе ви бидат доставени најдоцна до четврток 10.12.2020
Нарачките од 5.12 - 11.12.2020 г, ќе ви бидат доставени до четврток 17.12.2020
Нарачките од 18.12 - 24.12.2020 г, ќе ви бидат доставени до четврток 31.12.2020

За нарачка на пакет од четири книги, доставата е БЕСПЛАТНА!

1. ШАРЕНИ ПРИКАЗНИ 
2. ПОНЕДЕЛНИЧКИ МУАБЕТ СО...
3. ДЕВОЈЧИЊА И МОМЧИЊА
4. НАЈДИ МИ ИМЕ             
                                            
                                                                                                                           
АНА БУНТЕСКАGIFT CARD


НАЈБАРАНА!

ВОСКРЕСНИ ЖИВВО ПРОДАЖБА!


МЕУРОТ НА СТРАВОТЗАШТИТНА МАСКА -ЗАШТИТНА МАСКА -ЗАШТИТНА МАСКА
ПОСЕТЕТЕ ЈА НАШАТА ВИРТУЕЛНА ПРОДАВНИЦАGRAND RE-OPENING, GRAND SMILES, GRAND FRIENDS!  CITY MALL SKOPJE 08.02.2020 

Просветно дело веќе 8 години e дел од Скопје сити мол и можеме слободно да кажеме дека е една од поуспешните продавници во трговскиот центар. Радост сме за децата, но и за нивните родители − секојдневно ги слушаме тие зборови и тие реченици. И тоа нè мотивираше да отвориме поголема и поексклузивна книжарница на едно светско ниво, или како што другите велат: тоа и ви прилега вам. Велат дека во животот никогаш не можеш да бидеш 100% подготвен и никогаш нема да дојде вистинското време да се стремите кон нешто ново, но тоа е и поентата: тоа значи дека секој момент од животот претставува и вистински момент, а ако нешто навистина сакате, ќе имате храброст и да го направите тоа. Нашата цел не е да бидеме подобри од другите, туку да бидеме најдобрата верзија од себе, да бидеме свои, а тоа нè прави да се разликуваме од другите и нè прави посебни. Оваа година Просветно дело слави 75 години успешна работа И секако, нашето долгогодишно искуство го реализираме и преку еден нов тип книжарница со посебен привлечен стил. Просветно дело има голема историја, преубава сегашност а секако стремиме кон прекрасна иднина.
Голема благодарност за незаборавната прекрасна вечер❤️


     
 
   

     
      

       


10000 производи ве чекаат вас, во најголемата книжарница во нашата држава. Ваше Просветно дело
ПОСЕТЕТЕ ЈА НАШАТА ВИРТУЕЛНА ПРОДАВНИЦА


CASHBACK WORLD PARTNERSUPER CASHBACK

Анкета

Какви книги сакате да читате?

Гласај

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места